Foto: Mary Cohr

Makijaż permanentny

Makijaż permanentny, mikropigmentacja, makijaż stały, to najszybciej rozwijająca się gałąź kosmetyki w ostatnich latach. Techniki wprowadzania pigmentu w skórę narodziły się w czasach starożytnych Chin.  Chodź wprowadzenie barwnika w skórę nie zmieniło się, to współczesny zabieg wygląda zupełnie inaczej.

Pracując na nowoczesnym urządzeniu sterowanym mikroprocesorem mam możliwość precyzyjnie i efektownie wprowadzić barwnik na jednakową głębokość. System wymiennych, jednorazowych modułów ( igły z pojemniczkiem na barwnik) daje gwarancję bezpieczeństwa a co za tym idzie sterylność i najwyższą jakość usługi Przy maksymalnym zachowaniu higieny używając wszelkich możliwych jednorazowych rozwiązań zarówno ja jak i klient poddający się zabiegowi może czuć się bezpiecznie. Barwniki jakich używam to paleta najwyższej jakości medycznych pigmentów certyfikowanych najwyższymi europejskimi standardami.

Wprzypadku makijażu permanentnego barwnik jest wprowadzany na głębokość warstwy ziarnistej naskórka.

Dzięki koncepcji płytszego niż w przypadku tatuażu wprowadzania pigmentu uzyskany efekt utrzymuje się od 2 do 5lat. Wraz z upływem czasu na skutek naturalnego procesu złuszczania naskórka obraz ulega stopniowemu rozjaśnieniu.

Makijażem permanentnym możesz:

  • podkreślić kontur ust,
  • nieznacznie zmienić ich kolor,
  • delikatnie je powiększyć,
  • podkreślić, skorygować zarys brwi,
  • zrobić kreski na powiekach górnych,
  • optycznie zagęścić rzęsy,
  • podkreślić oczy kreską dolną

Długotrwałość intensywności barwnika zależy od wielu czynników, między innymi od rodzaju skory, ekspozycji na słońce oraz indywidualnych predyspozycji.

Każdy zabieg poprzedzony jest wywiadem w celu wykluczenia przeciwwskazań, wysłuchania oczekiwań klienta, oraz przedstawienia moich propozycji oraz efektów jakie możemy osiągnąć. Szczególną uwagę zwracam na omówienie pielęgnacji oraz sposobu postępowania po zabiegu, ponieważ od tego zależy efekt końcowy.

Przed przystąpieniem do zabiegu pigmentowana okolica jest znieczulana jak również w czasie trwania zabiegu, tak aby ewentualne nieprzyjemne odczucia maksymalnie stłumić. Po zabiegu obraz makijażu zazwyczaj jest intensywnej barwy a skóra w miejscu wykonania mikropigmentacji pozostanie lekko popuchnięta, która zniknie po 24 godzinach W ciągu kilku dni zewnętrzna warstwa barwnika samoistnie złuszczy się pozostawiając naturalny wygląd. Po upływie pierwszego tygodnia od zabiegu intensywność barwy zmniejsza się o 50% w przypadku ust i 30%-40% przy brwiach, jest to efekt naturalny i pożądany.

Wykonanie makijażu permanentnego wymaga maksymalnej precyzji i dokładności. Z tego też względu może trwać od 1 do 3 godzin, w zależności od miejsca pigmentowania skóry i rodzaju makijażu jaki klient chce uzyskać. Po upływie 4 tygodni, czyli czasu fizjologicznej odbudowy skóry należy powrócić do gabinetu na wizytę kontrolną, której koszt wliczony jest w cenę zabiegu. Wymagana korekta jest rzeczą naturalną i niezbędną do osiągnięcia długotrwałego efektu.